Kristallwelten– Krištáľové svety

Na mieste pôvodného výrobného sídla firmy vyrábajúcej šperky Swarovski, len niekoľko minút cesty autom z Innsbrucku, stojí svojský zábavný park nazvaný Kristallwelten – Krištáľové svety. Rozprestiera sa na ploche neuveriteľných 8 500 metrov štvorcových. Návštevníkov do jeho útrob láka veľká, trávou pokrytá hlava. Je to vlastne veľká fontána, z úst hlavy vyviera rovnomerným prúdom voda. Ako inak, krištáľovo priezračná.

Ako vážne berú park Kristallwelten jeho tvorcovia, dokazuje fakt, že do poslednej predmeny tajomného podzemného labyrintu, plného trblietavých krištáľových predmetov, investoval desiatky miliónov eur. Toto je hlavné mesto krištáľu a výstavná sieň umenia a luxusu. Nájdete tu i sochy a obrazy najväčších súčasných i minulých umelcov, ako sú Salvador Dalí, Pablo Picasso, Jim Whiting, Brian Eno a ďalší.

Park Kristallwelten bol vytvorený v roku 1995 ako myšlienka ukázať širokej verejnosti, čo všetko je možné stvárniť pomocou krištáľov. Je to magický svet krištáľovej krásy, jej farieb, odrazov svetla a neuveriteľnej precíznosti. Zážitok tu ale nedoprajú len vašim očiam, i váš sluch si užije to, čo dotvára atmosféru miesta, ktorú nikde inde na svete nezažijete.

Správa parku myslí i na hladné žalúdky a smädné krky jeho návštevníkov. Café-terra & Zero je reštaurácia s kaviarňou, kde si môžete vychutnať jedlá pochádzajúce z najlepších európskych kuchýň a zrelaxovať v typickej rakúskej kaviarni. Priestory osvetľujú nádherné lustre a krištáľový vodopád. Pod názvom „Zero“ sa skrýva tajomná privátna jedáleň s tajomným interiérom.

Súčasťou Kristallwelten je i obchod s krištáľom, ktorý je najväčším obchodom s produktmi Swarovski, šperky Swarovski nevynímajúc, na svete.

Kristallwelten je fascinujúci, neopakovateľný svet krištáľu, ktorý vo svete nemá obdobu. Každý z vyše 700 000 návštevníkov, ktorých ročne priláka, vám to potvrdí.

 
Designed by Art Wordpress Themes, sponsored by Art Exposition